|   EN

Wizyta delegacji Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim w Eötvös József College na Węgrzech w ramach programu Erasmus

 

Delegacja Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim: dr Wojciech A. Sysło, mgr Urszula Paradowska, mgr Przemysław Nisiewicz przebywała w dniach 15-21 września 2014 r. w Eötvös József College w miejscowości Baja (Węgry) w ramach programu Erasmus. Celem wizyty było: przeprowadzenie wykładów oraz zapoznanie z obszarami kształcenia i działalnością badawczą Uczelni Partnerskiej, aby rozszerzyć współpracę poza uzgodnioną wymianę studentów i nauczycieli akademickich.

Podczas spotkań z Władzami Uczelni, Rektorem Zoltanem Meliczem i Prorektorem Ernö Fleitem, przedstawicielami Instytutów Uczelni oraz koordynatorem programu Erasmus Andorem Pajrokiem, zaprezentowano Naszą Uczelnię, jej strukturę i osiągnięcia, rozmawiano o problemach kształcenia i działalności badawczej obu Uczelni. Starano się znaleźć obszary wspólnych zainteresowań edukacyjnych i badawczych. Pierwszym efektem wizyty będzie rozszerzenie programu Erasmus+ o obszar nauk technicznych. Z uwagi na fakt, iż Baja leży nad Dunajem Uczelnia wiele uwagi poświęca zagadnieniom związanym z wodą w ramach działalności Instytutu Water Supply and Environmental Engineering. Zaproponowano, aby wizyty pracowników dydaktycznych / naukowych w ramach programu Erasmus+, związane były z przedstawieniem uprawianej problematyki i propozycjami współpracy wychodzącymi poza tym program.

Delegacja została bardzo serdecznie przyjęta, odwiedziliśmy porozrzucane po mieście placówki Uczelni, sale dydaktyczne i grupy ćwiczeniowe w trakcie realizacji zajęć, dużą bibliotekę w nowym campusie Uczelni, … i rozkoszowaliśmy się typową, węgierską zupą rybną.

Zapraszając delegację węgierską do złożenia rewizyty w PWSZ wyraziliśmy wdzięczność Władzom Uczelni w Baja za wspaniałe przyjęcie naszej delegacji i zaprosiliśmy naszych partnerów na Festiwal Kultury Europejskiej, który odbędzie się w PWSZ w maju 2015 roku. Zaproszenie zostało przyjęte z zadowoleniem.

Wojciech A. Sysło

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spotkanie z Rektorem i Prorektorem

 

 

Back to top