|   EN

Już po raz piąty odbyły się warsztaty kulturowo-językowo-turystyczne dla studentów. Uczestniczyło w nich 18 studentów z Wyższej Szkoły Technicznej w Wildau (Niemcy) oraz opiekun merytoryczny mgr Simon Gerard Joseph Devos-Chernova.

Akademię im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim reprezentowało 32 studentów I i II roku  (także obywateli Ukrainy) Wydziału Turystyki i Nauk o Zdrowiu, kierunek turystyka i rekreacja wraz z opiekunami dr Jolantą Kijowską i dr Joanną Kupczyk.

Jak co roku, głównym celem był intensywny kurs językowy dla studentów AJP, przygotowujący do podjęcia studiów zagranicznych w ramach programu Erasmus+; kurs wspomagany był materiałami dydaktycznymi z zakresu terminologii turystyki i rekreacji.

Warsztaty miały charakter wzajemnej wymiany doświadczeń w zakresie dydaktyki oraz realizacji specjalnie przygotowanych zadań z zakresu turystyki i rekreacji w regionie transgranicznym.

Studenci realizowali zadania dotyczące pilotażu i przewodnictwa oraz krajoznawstwa, co było dla nich cennym doświadczeniem, ponieważ mogli bezpośrednio obserwować w jaki sposób realizowane są zagadnienia związane z rozwojem turystyki.

Interesującym wydarzeniem było spotkanie z Prezydentem Miasta Świnoujścia Pawłem Sujką, który w sposób niezwykle ciekawy przedstawił potencjał turystyczny regionu, zaś wizyta studyjna w pięciogwiazdkowym hotelu Radisson Blu Resort, Świnoujście, w okolicy którego można uprawiać turystykę pieszą i rowerową okazała się bardzo atrakcyjną. Studenci zapoznali się z funkcjonowaniem hotelu, jego wyposażeniem, standardem pokoi, działalnością recepcji.

Warsztaty były współfinansowane z programu Erasmus+. Na zakończenie imprezy dyskutowano o programie następnych warsztatów.

dr Jolanta Kijowska

dr Joanna Kupczyk

Wydział Turystyki i Nauk o Zdrowiu AJP

 

Back to top