|   EN

Niemcy

W dniach 20-24.01.2020 r. dr inż. Anna Fajdek-Bieda oraz dr inż. Aleksandra Radomska-Zalas przebywały z wizytą dydaktyczną w Hochschule Stralsund (Niemcy).

Celem wizyty było prowadzenie zajęć dydaktycznych dla studentów Hochschule Stralsund, jak również wymiana doświadczeń w zakresie kształcenia na kierunkach technicznych, zapoznanie się z ofertą i kierunkami kształcenia oraz ustalenie współpracy w zakresie naukowym i dydaktycznym w ramach Programu Erasmus+.

Dzięki zaangażowaniu prof. Janusza Szymczyka z niemieckiej Uczelni, podczas wizyty mieliśmy okazję zwiedzić laboratoria Uczelni, ale również wziąć udział w cyklu wykładów dotyczących niemieckiej gospodarki i rozwoju technicznego.

Wizyta w Uczelni niemieckiej była bardzo interesująca i pokazała szerokie spektrum możliwości współpracy pomiędzy Hochschule w Stralsund a Akademią im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.

dr inż. Aleksandra Radomska-Zalas

 

 

W dniach 19 – 23 sierpnia 2019 r. w ramach programu Erasmus + (Staff Mobility For Training) przebywałam w Bibliotece Uniwersyteckiej Wolnego Uniwersytetu w Berlinie.

KWERENDA

Od 22.07.2019 do 26.07.2019r., w ramach wyjazdu pracowników w programie Erasmus+, przebywaliśmy w stolicy Niemiec, aby przeprowadzić kwerendę w dwóch bibliotekach tego miasta. Były to biblioteka Wolnego Uniwersytetu w Berlinie (niem. Freie Universität Berlin) oraz biblioteka Uniwersytetu Humboldtów (niem. Humboldt-Universität zu Berlin). Obie biblioteki uniwersyteckie należą do największych bibliotek w Niemczech.

Już po raz piąty odbyły się warsztaty kulturowo-językowo-turystyczne dla studentów. Uczestniczyło w nich 18 studentów z Wyższej Szkoły Technicznej w Wildau (Niemcy) oraz opiekun merytoryczny mgr Simon Gerard Joseph Devos-Chernova.

W dniach 01-05.04.2019 w ramach stypendium Erasmus + prowadziłam badania zbiorów archiwum i biblioteki Haus Brandenburg w Fürstenwalde (Spree).

Back to top