|   EN

 

 

PREZENTACJA OFERTY UCZELNI ORAZ SZKOLENIE OBRONNE PRACOWNIKÓW AKADEMII

 

 

W dniu 09 czerwca 2017 roku na terenie 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Międzyrzeczu oraz w Wędrzynie odbyło się szkolenie obronne dla pracowników odpowiedzialnych za sprawy bezpieczeństwa w Akademii im. Jakuba z Paradyża. Szkolenie połączone było z prezentacją oferty dydaktycznej AJP. W spotkaniu z żołnierzami oraz szefem szkolenia 17 WBZ ppłk. Rafałem Miernikiem udział wzięli m.in. kanclerz AJP Roman Gawroniak, dyrektor biblioteki Sławomir Jach, władze oraz pracownicy Wydziału Administracji i Bezpieczeństwa Narodowego.
Po zakończeniu spotkania w ramach szkolenia obronnego uczestnicy mieli okazję zapoznać się z pragmatyką służby w jednostce wojskowej oraz wziąć udział w szkoleniu ogniowym na trenażerze Śnieżnik, gdzie ćwiczono prowadzenie działań obronnych w różnych sytuacjach taktycznych. Niewątpliwą atrakcją była prezentacja kołowego transportera opancerzonego KTO Rosomak będącego podstawowym bojowym pojazdem piechoty międzyrzeckiej jednostki.
W trakcie szkolenia odbyły się także zawody obronne z udziałem samorządowców oraz osób zajmujących się bezpieczeństwem na terenie województwa lubuskiego. Uczestnicy rywalizowali między innymi w kategorii strzelań bojowych, udzielania pierwszej pomocy, działań saperskich czy też elementów wspinaczki. Wydział Administracji i Bezpieczeństwa Narodowego reprezentowali prodziekan dr Anna Chabasińska oraz sekretarz zespołu ds. obronnych mgr Waldemar Kaak, który zajął II lokatę :))
Gratulujemy!!!!!

 

Back to top